Giresun HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@nefsipiraziz.com

Genel

Nefsi Piraziz

HÜSEYİN AVNİ ALPARSLAN ANITI AÇILDI

- +

 

Sakarya meydan muharebesi sırasında Haymana cephesinde askerleriyle birlikte şehit olan Giresun 42.Gönüllü Alay Komutanı Hüseyin Avni Alparslan için Polatlı Dua tepede yapılan anıtın açılışı için tören düzenlendi. Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı Kutlama Programı kapsamındaki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferans yöntemiyle canlı yayınla katıldı.

Anıtın açılış kurdelası Ak Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve İstanbul milletvekili Hasan Turan ve protokol üyeleri tarafından kesildi. Milletvekili Cemal Öztürk tören sonrasında yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Polatlı/Duatepe’de gerçekleşen Sakarya Zaferi’nin 100. Yılı Kutlama Programına, Ankara/Haymana’dan telekonferans yöntemiyle katılım sağladık.
Program kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın telekonferans yöntemiyle katılımıyla, Milli Mücadelemizin önemli kahramanlarından 42. Gönüllü Alayı Komutanı, Tirebolulu Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’nın Ankara/Haymana’da bulunan Şehitliği’nin açılışını gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.
Bu vesileyle vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor; gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

 

Kaynak: giresun28haber

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.