Giresun HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@nefsipiraziz.com

Hakkımızda

- +

İnsan ancak uzak kaldığı bir şeye özlem duyar. Hasret kavramının ne demek olduğu ondan uzaklaşınca anlaşılır. Bizler çok sevdiğimiz köyümüze işlerimiz nedeniyle uzağız. Bu yüzden ona olan hasretimiz özlemimiz haliyle köyde yaşayandan daha farklıdır.

Ancak; hem köyde yaşayanlarımız hem de bizim farklı düşünmediğimiz tek bir şey var, “Köyümüzü seviyor ve ona sahip çıkmak istiyoruz.”

Nefsi Piraziz’e hizmet aşkı bizlerin yüreğine her zaman vardı, ama bu aşk bir araya gelmeyince meyve vermesi de asla mümkün değildi.

Biz Nefsi Piraziz Köyü’nün “Gönülleri” bu meyveyi oluşturmak amacı ile bir araya geldik. Köyümüzün yollarını yaptırmak, suyunu akıtmak, işsizine iş bulmak, ekonomik seviyesini yükseltmek, kültürel değerlerine sahip çıkmak bizleri bir araya getiren etkenlerden sadece bir kaçıydı.

İlk olarak ev sohbetleri ile başladık bu birliği oluşturmaya, yüreğimizin bir köşesinde hissettiğimiz kıvılcımın bir araya geldiğinde nasıl da çevreyi aydınlatan bir meşaleye döndüğüne şahit olduk.

İstanbul’da ki ilk genişletilmiş toplantıda el ele veren iki yüze yakın Nefsi Pirazizli’nin yüreğinde de bu kıvılcım vardı. Çok sevdiğimiz köyümüz için ne yapılabilirdi. Eksikliklerimizi, sorunlarımızı tartıştık. Önerilerimizi sunduk, Nefsi Piraziz’e hizmet için beraber hareket etme kararı aldık.

Alınan bu kararın kısa bir sürede etkisini gösterdiğine şahit olduk. Çünkü köyde yaşayan anne ve babalarımızın, kardeşlerimizin, Nefsi Pirazizli’nin de yüreğinde hizmet etme aşkı vardı.

Ve büyük gün gelmişti köyümüz için, belki de Nefsi Piraziz’in tarihinde ilk kez bu kadar insan bir araya gelmiş, O insanların yüreğinde ki bu aşk bütün mülki erkanı köye getirmişti. (Vali, Kaymakam, Belediye Başkanı, Köy Hizmetleri Müdürü ve diğer daire amirleri.)

Ev sohbetleri ile başlayan kıvılcım, bir meşaleye dönmüş, hizmet almak isteyen “Köylü” ile Devlet buluşmuştu. Artık Nefsi Piraziz için karanlık günler sona eriyordu. Çünkü yüzlerce kişinin aydınlattığı bir meşale vardı Nefsi Piraziz’in üzerinde.

Elbette ki bu aydınlık, ellerimizdeki meşaleler yandığı sürece hep olacaktır. Köyümüz için yüreğimizdeki sevgi ve hizmet aşkı sürdüğü müddetçe Nefsi Piraziz Köyü hep aydınlık kalacaktır.

Köyümüzü, özlemini çektiğimiz bir düzeye getirene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bilinmelidir ki burada şahıslar asla olmadı ve olmayacakta. Başarı Nefsi Piraziz’e onu seven gönüllülere aittir.

Her Nefsi Pirazizli doğal olarak Köyü’nün Gönüllüleridir.”

Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği