Giresun HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@nefsipiraziz.com

Bizden Haberler

Nefsi Piraziz

Gönüllüler Birliği 18 Yaşında

- +

NEFSİPİRAZİZ GÖNÜLLÜLER BİRLİĞİ 18 YAŞINDA

 İlk tohumları 2003 yılının sonlarına doğru atılan Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği, üç kişi ile başladığı bu yolda ilk toplantısını 14 Ocak 2004 tarihinde yaparak Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliğinin temelini atmıştır. Sayısız başarılara imza atan Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği İstanbul’da Nefsi Pirazizli hemşerileriyle yapmış olduğu birçok toplantıdan sonra, gurbet ile sılayı kavuşturmaya karar verir. Bir otobüsle yola çıkan gönüllüler 5 Haziran 2004 günü “Gönüller Bir Oldu. Gurbet-Köy buluşmasını Piraziz-Nefsi Piraziz’de gerçekleştirdi.

2005 Haziran’ında Çanakkale Şehitliğini ziyaret eden Gönüllüler Birliği;

İftar yemeği, gençlere halk oyunları kursu, kahvaltı ve anneler günü kutlaması gibi birçok etkinliğe imza atmıştır. “Gönüllerin Buluşması” ile üç yüze yakın Nefsi Pirazizli’yi yemekte bir araya getirmiştir

Yayla turizmine dikkat çekmek, eski gelenekleri yaşatmak amacıyla 2007 ve 2008 yıllarında Nefsi Piraziz, Bozat, Paşakonağı ve Aydındere güzergahından Çalıkoba Yaylasına yürüyüş düzenleyerek bir geleneği yaşatmaya çalışmıştır.

Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği; Türbenin yeniden yapılmasından, köyümüzün yolunun asfaltlanmasına kadar ihtiyaç duyulan pek çok konuda elinden gelen maddi desteği sağlamıştır.

Zaman içerisinde birçok görüşme ve ziyaretler yapılarak girişimler sonucunda, 2009 Nisan ayında açılan Piraziz İzcievine 2010 Aralık ayında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan tadilat ve onarım için ödenek çıkması sağlanmıştır. Ayrıca malzeme desteği de yapılmıştır.

Şirin Beldemiz Aydındere İlköğretim Okula, Gönüllüler tarafından kıyafet desteğinde bulunulmuştur.

Köyümüz Camii bahçesi, parke taş döşenmesi için maddi destek sağlanmıştır.

Gönüllüler Birliği;

Kurulduğu günden bugüne kadar kişisel menfaatleri öne çıkarmadan, “Nefsi Piraziz için ne yapabiliriz?” düşüncesi doğrultusuyla hareket etmiş, “Ben” değil “Biz” felsefesini benimsemiş ve bunda da başarılı olmuştur.

Geçen on sekiz yılda sayısız başarılara ve ilklere imza atan Gönüllüler Birliği, ilk gün ki şiar, azim ve kararlılıkla on sekiz yılı geride bırakmanın ve “Gönülleri buluşturmanın” haklı gururunu yaşamaktadır.

Gönüllüler; yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gönüllülük esasına göre bu çalışmaları yapmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.