Giresun HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@nefsipiraziz.com

Eğitim

- +

NEFSİPİRAZİZ İLKOKULU:

Nefsi Piraziz Okulu 1923 yılında 3 derslikli bir ilkokul şeklinde ilk defa eğitim öğretime başlamış 1937 Yılına kadar geçici binada hizmet verilmiştir. 1965 Yılında ise vatandaş-devlet işbirliği ile yapılan bugünkü ana binaya taşınmış olup 30 Yılı aşkın süredir İlköğretim uygulamasına geçilinceye kadar nice mezunlar vermiştir. Okul 8 yıllık kesintisiz İlköğretim uygulamasına 1997 Yılının Eylül ayında başlamıştır. Okul Nefsi Piraziz Köyü sınırları içerisinde bulunmakta olup önceleri Piraziz Köyü İlköğretim Okulu olarak anılan Okulun adı; Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın 22 Ekim 1993 Tarihinde Diyarbakır’ın Lice İlçesinde şehit düşmesinden sonra 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında “Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.

Okulun yerleşimi, 336 m² oyun alanı ve okul bahçesiyle 4780 m² üzerinde kuruludur. Okul binası iki katlı ve yarım bodrumdan oluşmakta olup kalorifer sistemiyle ısıtılmakta idi. Okulda toplam 8 derslik,1 adet bilgisayar laboratuvarı,1 öğretmen odası ve 1 müdür odası bulunmakta bunların yanı sıra Okul oldukça zengin bir kütüphaneye, Fen ve teknoloji laboratuvarına sahipti. Okulda öğrencilerin rahatça oynaya bileceği masa tenisi, basketbol ve voleybol sahaları bulunmakta idi.

Okulun ilk çevre düzenlemesi 1970 yıllarda yapılmış, O dönemde dikilmiş olan kızılçam fidanları ve buna benzer fidanlar okulu yeşil bir kuşak gibi sarmaktadır. Okulumuz Ulu Önder ATATÜRK’ ü ve adını taşıdığı Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ı örnek alan nesiller yetiştirmeye devam etmiştir.

TAŞIMALI SİSTEM

Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın İlköğretim Okulu 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında taşımalı kapsamına alınarak taşıma yapılmaya başlanmış ve bu eğitim yılının sonunda yani 2008 yılında okul kapatılmıştır.

13.03.2009 tarih ve 103 sayılı Giresun Valiliği onayı ile okul izci evine dönüştürülmüştür.

Hazırlayan: Olgun Yurtseven