Giresun HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN info@nefsipiraziz.com

Başkanın Mesajı

- +

GÖNÜLLÜLER BİRLİĞİNİN MESAJI

İnsan ancak uzak kaldığı bir şeye özlem duyar. Hasret kavramının ne demek olduğu ondan uzaklaşınca anlaşılır. Bizler çok sevdiğimiz köyümüze işlerimiz nedeniyle uzağız. Bu yüzden ona olan hasretimiz özlemimiz haliyle köyde yaşayandan daha farklıdır. Ancak hem köyde yaşayanlarımız hem de bizim farklı düşünmediğimiz tek bir şey var, köyümüzü seviyor ve ona sahip çıkmak istememizdir. Nefsi Piraziz’e hizmet aşkı bizlerin yüreğine her zaman vardı, ama bu aşk bir araya gelmeyince meyve vermesi de asla mümkün değildi.

Biz Nefsi Piraziz Köyü’nün “Gönülleri” bu meyveyi oluşturmak amacı ile bir araya geldik. İlk olarak ev sohbetleri ile başladık bu birliği oluşturmaya. Yüreğimizin bir köşesinde hissettiğimiz kıvılcımın bir araya geldiğinde nasıl da çevreyi aydınlatan bir meşaleye döndüğüne şahit olduk.

Alınan bu kararın kısa bir sürede etkisini gösterdiğine şahit olduk. Çünkü köyde yaşayan Nefsi Pirazizli’nin de yüreğinde hizmet etme aşkı vardı. Ve büyük gün gelmişti köyümüz için, belki de Nefsi Piraziz’in tarihinde ilk kez bu kadar insan bir araya gelmiş, O insanların yüreğinde ki bu aşk bütün mülki erkanı köye getirmişti.

Ev sohbetleri ile başlayan kıvılcım, bir meşaleye dönmüş, hizmet almak isteyen “Köylü” ile Devlet buluşmuştu. Yüzlerce kişinin aydınlattığı bir meşale vardı Nefsi Piraziz’in üzerinde. Elbette ki bu aydınlık, ellerimizdeki meşaleler yandığı sürece hep olacaktır. Köyümüz için yüreğimizdeki sevgi ve hizmet aşkı sürdüğü müddetçe Nefsi Piraziz Köyü hep aydınlık kalacaktır.

Köyümüzü özlemini çektiğimiz bir düzeye getirene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bilinmelidir ki burada şahıslar asla olmadı ve olmayacakta. Başarı Nefsi Piraziz’e onu seven gönüllülere aittir.

Her Nefsi Pirazizli doğal olarak Köyü’nün Gönüllüleridir.

Nefsi Piraziz Gönüllüler Birliği